Методи розвязування систем лінійних диференціальних рівнянь

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2007
Тип роботи:
Звіт про виконання лабораторної роботи
Предмет:
Алгоритмічні основи криптології
Група:
ІБ – 42

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»  Звіт про виконання лабораторної роботи №4 з курсу: ”Алгоритмічні основи криптографії ” на тему: ”Методи розвязування систем лінійних диференціальних рівнянь” Мета роботи: вивчити основні чисельні методи розвязування систем лінійних диференціальних рівнянь. Теоретичні відомості Розвязати систему диференціальних рівнянь першого порядку  чисельним методом означає для заданої послідовності аргументів  та числа , не знаходячи аналітично виразу функції-розвязків , знайти такі значення , щоб , де і=1,.....,n. Отже, чисельні методи дозволяють отримати таблицю значень функцій  для заданої послідовності аргументів (аргументи змінюються з кроком інтегрування h). Знаходження розвязку системи при початкових умовах  називаютьзадачею Коші. Ця задача має єдиний розвязок, який залежить від початкових умов, якщо праві частини неперервні і виконується умова Ліпшиця:  де L-константа Ліпшиця. Зауважимо, що довільне диференціальне n-го порядку  можна завжди звести до системи n дифернціальних рівнянь першого порядку, шляхом заміни Позначимо  Складемо систему диференціальних рівнянь для функцій . Маємо  Отже, для функцій  одержимо таку систему диференціальних рівнянь:  Для вдосконаленого методу Ейлера знаходять нахил інтегральної кривої в точці x і в точці x+h, а потім за середнім нахилом на цілому кроці h визначають приріст функції:  Для наближеної оцінки похибки методів Ейлера зручно скористатися так званим "подвійним перерахунком", а саме : знаходять значення  з кроком h, а потім визначають  завдяки подвійному перерахунку з кроком h/2. Різниця між  та  буде похибкою методу. Завдання Диференціальне рівняння: Початкові умови:  Проміжок інтегрування:  Похибка: 0,001 Крок:h=0.05 Блок – схема алгоритму зі зміним кроком     Текст програми зі сталим кроком Текст програми зі зміним кроком Висновок: під час виконання даної лабораторної роботи ми навчились використовувати модифікований метод Ейлера для розв’язування диференціальних рівнянь. Ми побачили, як змінює результат точність, і у програмі зі сталим кроком як впливає на результат величина кроку.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини